Add to cart Animation
09.12.2013
Паякообразни
Други
11

Страхуваме ли се от паяци?! Арахнофобията е една от най-широко разпространените фобии Ами ако  паяците са цветни и не много големи, дали ще се страхуваме?! Може би не чак толкова!
 Ето 5 представители от голямото семейство на паяците, които не са опасни за хората.


1. Надутият паяк




  Многоцветен и дори доста симпатичен, този паяк  се срещна главно в Австралия и в домовете на колекционерите.
Той  най – много достига  до 4-5 милиметра.


2. Скачащ паяк




 Този осмоочко принадлежи на най-голямото семейството паяци обхващащо около 13% от всички видове.
 Интересно е каква сериозност излъчват очите му.


3. Тигров паяк



 Той е не по-голям от синя слива и  има красива шарка. Не е отровен (поне за нас хората отровата му няма въздействие), но
ухапването му причинява зачервяване. Среща се в България.


4. Вълчи паяк




Красотата-не му е  приоритет, защото той трябва да бъде страховит. Вълчият паяк  се среща на пясъчните дюни по бреговете на реките и по
 крайбрежните ивици на Тихия и Атлантическия океани.



5. Крабов паяк



На цвят са бели или жълти, в зависимост от цвета на цветовете, върху които ловуват. А ето и един в розово.


източник-neshtoto.com


Вход    Регистрация
Коментари (11)
Коментар 1 от krasavica6
06:54ч
09.12.2013г.
много са готини
Коментар 2 от Й. Атанасова
06:55ч
09.12.2013г.
вълчи паяк ми прилича малко на маймунка така дето е застанал:D
Коментар 3 от kr_jekova
06:57ч
09.12.2013г.
Страховита при това;)
Коментар 4 от krasavica6
06:57ч
09.12.2013г.
прави сте
Коментар 5 от mdid
07:02ч
09.12.2013г.
само от първия не ме е страх!
Коментар 6 от Й. Атанасова
07:05ч
09.12.2013г.
тигров паяк имаше на белите рози в градината ни
Коментар 7 от kr_jekova
07:10ч
09.12.2013г.
Интересно ли изглеждаше на живо или страховито?!:o
Коментар 8 от Й. Атанасова
07:13ч
09.12.2013г.
бих казала красиво докато сестра ми го снимаше щеше да я ухапе ама след като компютъра беше за почистване от вируси човека е изтрил някой снимки и не мога да ти го покажа беше и мъничко бяло:)
Коментар 9 от Й. Атанасова
07:15ч
09.12.2013г.
и нещо за крабовите паяци мъжкия е по-малък от женската:)
Коментар 10 от magdalena.penkova
08:03ч
09.12.2013г.
супер много са красиви:*
Коментар 11 от kr_jekova
09:18ч
23.12.2013г.
При доста видове паяци женската е по-голяма! :)