Add to cart Animation
08.02.2014
Котки
Здраве
14

Много хора не вярват, че невинното ухапване на мъркащия ви домашен любимец може да причини сериозни вреди на здравето им, но ново изследване опроверга това схващане.

Проучване доказа, че котките могат да “инжектират” бактерии дълбоко в ставите и тъканите, където има перфектна почва за развитие на инфекция. За това всеки ухапан от котка трябва да отиде на лекар, независимо колко незначителни изглеждат следите от зъбите на котето, предаде БГНЕС.

Специалистите предупреждават още, че жените на средна възраст трябва да бъдат особено предпазливи. Статистиката показва, че някои ухапвания са толкова опасни, че всеки трети ухапан трябва да бъде приет в болница. 2/3 от хоспитализираните претърпяват операция. От 193 ухапани пациенти през последните три години, 57 са постъпили в болница за поне три дни. От тях 38 са претърпели интервенция, а при няколко души е била необходима реконструктивна хирургия.

Източник: novinar.bg



Вход    Регистрация
Коментари (14)
Коментар 1 от kaloqana_zoro
07:34ч
08.02.2014г.
Мен не ме е хапало никакво животно до сега.:)
Коментар 2 от tedi_2001_4
07:36ч
08.02.2014г.
:o
Коментар 3 от fanta_1999
07:37ч
08.02.2014г.
това вече го знам:D
Коментар 4 от lasi0413
08:24ч
08.02.2014г.
:o
Коментар 5 от Гошо
08:46ч
08.02.2014г.
Мен не са ме хапали моите.Най-много веднъж,два пъти.Нищо не ми става:);)
Коментар 6 от alex_ho
09:10ч
08.02.2014г.
Цял живот съм рискувал...:|
Коментар 7 от mira_maxima
10:26ч
08.02.2014г.
Според мен това не е вярно...Около двеста пъти съм хапана от котки и нищо не ми е станало.;)
Коментар 8 от tsuki.tsu
08:41ч
09.02.2014г.
Няма такова нещо коткарите отдавна са изградили имунитет .. :D
Бъзик, това важи предимно за бездомни котки ,
внимавайте с бездомничетата, при дома6ните
ние отговаряме за здравето им .

Всъщност според тази статия , досега да съм пукнала 100 от токсоплазмоза ...
Коментар 9 от robloxx
09:30ч
09.02.2014г.
Хапан съм от:котки.,заици,кучета,хамстери,птички,и веднъж охапан от тарантула многоо болииииии.
Коментар 10 от malinkata123.1998
09:37ч
09.02.2014г.
Tarantulи?!
Коментар 11 от tsuki.tsu
09:38ч
09.02.2014г.
Не е кой знае какво , отровата й е силна колкото на пчела, е зависи вида .
Коментар 12 от Й. Атанасова
10:01ч
09.02.2014г.
Аз ве4е не съ6тествувам!:D Ни6то ми няма Клара ме е хапала,Лео и той и Нора когато бе6е много малка-сму4е6е пръстите ни хапе6е ги и мърка6е!:D
Коментар 13 от s75v98s02
09:16ч
13.02.2014г.
(thumb up):)
Коментар 14 от mv2365
06:21ч
05.05.2014г.
Не го знаех и ме учудва- има известна доза истина за бездомните котки, защото не се знае дали не са болни, но за тези, които живеят само в апартаментите и си ги водим периодично при вет. лекар- не вярвам.