Add to cart Animation
17.09.2012
Новини
12

      Официални лица  в Танзания настояват ловът на слонове да продължи, съобщават местни медии. Доклад, представен пред танзанийския парламент преди няколко седмици, сочи, че до 30 слонове дневно биват убити от бракониери заради повишеното търсене в Китай и други  aзиатски страни на слонова кост, което поставя под съмнение оцеляването на последните големи стада на слонове.


      В момента в Танзания живеят повече от 110 000 слонове, заяви високопоставен чиновник в Министерството за дивата природа, Пол Саракикия, като намекна, високият им брой позволява ловуването на този вид. Той заяви, че ако незаконният лов бъде овладян, ще има достатъчно слонове, които да бъдат обект на лов.


      Представеният пред правителството доклад сочи още, че 10 000 слонове са убивани от бракониери всяка година.


Източник: novini.bg



Вход    Регистрация
Коментари (12)
Коментар 1 от magi_74
05:32ч
17.09.2012г.
Това изобщо не е редно!(thumb down)Кой е бил тоя гении...:(
Коментар 2 от lkomova
05:37ч
17.09.2012г.
Откъде му е хрумнала тази "гениална" идея!?!(thumb down)(thumb down)(thumb down)(thumb down)(thumb down)(thumb down)(thumb down)(thumb down)
Коментар 3 от mira_maxima
07:14ч
17.09.2012г.
АМИ помислете за нас хората бясни слонове обиват хора,разрушават къщи и други...:)Не искам да обиждам никого на ас съм против слоновете.:D(thumb up)
Коментар 4 от magi_74
07:22ч
17.09.2012г.
Те са изчезващ вид-има такива гении които ги убиват за две бивни!(thumb down)А са много благородни животни!
По принцип има такива скучаи на разрушения,но това е в техния "тийн" период-като при хората:D;)
Коментар 5 от mira_maxima
07:25ч
17.09.2012г.
Какъв тийн период бе?Ами от слонова кост се правя чудесни инструменти.:D
Коментар 6 от mira_maxima
07:30ч
17.09.2012г.
Примерни исроменти:Рог от слонова кост със стрнично отверстие за духане,Дребноегипедски тракащ индифон от слонски бивни,дрънкащ от слонова кост с резбра.Искате ли още конско за музиката?:D
Коментар 7 от lkomova
07:37ч
17.09.2012г.
:(
Коментар 8 от magi_74
08:12ч
17.09.2012г.
Ужасно е че мислиш така-да убиеш цял слон за един рог:(
Коментар 9 от lkomova
08:13ч
17.09.2012г.
Съгласна съм с Маги:(
Коментар 10 от miglena_vuleva
10:55ч
18.09.2012г.
Интересно ми стана - за какво служат тези чудесни инструменти? Аз не съм ги чувала, Тайни прощавай за невежеството ми и не ми се обиждай. Просто информативно питам...
Коментар 11 от magi_74
01:38ч
18.09.2012г.
Е,за рога съм чувала-използват го в Африка,но не си заслужава:(
Коментар 12 от mira_maxima
03:59ч
18.09.2012г.
Ами Меги ас съм музикантка.:DНяма откъде да не знам.:)