Add to cart Animation
04.04.2013
Кучета
Любопитно
0
На 4 април се отбелязва Световния ден на бездомните животни. Целта е да се насочи общественото внимание към проблема с бездомните животни, които, в световен мащаб, са близо 600 милиона.

Бездомните животни, най-вече кучета и котки, са жертва на човешката безотговорност, изоставени, преследвани, малтретирани и убивани. Европейски неправителствени организации, сред които и български, организират на 13 април, събота, протести в защита на бездомните четириноги.


У нас има добър Закон за защита на животните, насилието срещу тях е инкриминирано в Наказателния кодекс, но, както стана и с много други закони, няма контрол дали приетото в Народното събрание се спазва от съответните институции.

Едно от най-важните неща за намаляване броя на уличните кучета и котки е тяхната кастрация, по препоръка на Световната здравна организация. Фондация “Четири лапи” провежда в момента безплатна кампания за кастрация, ваксинация и обезпаразитяване на бездомни и дворни животни във Велико Търново и околностите.

Освен това, в Банкя предстои откриването на най-голямата клиника за работа с бездомни животни в Европа.




Източник – fakti.bg



Вход    Регистрация
Коментари (0)