Add to cart Animation
18.02.2015
Любопитно
9

Реалистични скулптури на животни от поцинкована тел

Работейки само с пластове боядисана поцинкована тел върху стоманена арматура, британската художничка Кендра Хейст пресъздава по невероятно реалистичен начин малки и големи животни за обществена места и частни колекции.

Тя говори за работата си с животни: Изучавайки на животните, това, което ме интересува най-много е да усетя духа и характера на отделните същества. Опитвам се да създам чувство за движение и живот в статичната триизмерна форма, за да предам емоционалната същност, без да се отдавам на сантименталност и антропоморфизъм."

Възпитаник на Кралския колеж по изкуствата, Хейст казва, че е очарована как толкова обикновено средство като най-простата тел е в състояние да предава "чувство за движение и живот, за контур и обем, контрастите на тежест и лекота, солидност и прозрачност - нещата, които откривам в естествените си обекти."

Тя говори за работата си с животни: Изучавайки на животните, това, което ме интересува най-много е да усетя духа и характера на отделните същества. Опитвам се да създам чувство за движение и живот в статичната триизмерна форма, за да предам емоционалната същност, без да се отдавам на сантименталност и антропоморфизъм."

Преди време от фондацията на Историческите кралски дворци поръчаха на Хейст да изработи 13 скулпури, които ще красят околностите на лондонския "Тауър" до 2012 г. 

Ето част от произведенията:

Източник: Colossal, obekti.bg





Вход    Регистрация
Коментари (9)
Коментар 1 от lasi0413
02:17ч
18.02.2015г.
Ехааа,невероятни са!:o(thumb up)
Коментар 2 от tanichka03
06:45ч
18.02.2015г.
уникални са:o
Коментар 3 от marinova71
07:38ч
18.02.2015г.
НЕвероятни са!!За твореца няма граници!(thumb up)
Коментар 4 от raqruskova
07:41ч
18.02.2015г.
Като истински са:)
Коментар 5 от izabel0904
08:42ч
18.02.2015г.
Прекрасни,все едно са живи.
Коментар 6 от ioanka02
09:16ч
19.02.2015г.
Уникални са :o
Коментар 7 от kaloqana_zoro
10:50ч
21.02.2015г.
Някои хора много добре оползотворяват свободното си време :).
Коментар 8 от cvetelina.totova
04:31ч
21.02.2015г.
Приказно красиви са.Това е изкуство.
Коментар 9 от fanta_1999
12:09ч
22.02.2015г.
Ехааа (inlove)