Add to cart Animation
12.03.2014
Гризачи
Любопитно
19
В Перу имат традиция всяка година да честват деня на морското свинче. Тази традиция датира още от времето, когато инките са живели по тези земи, разказва viralnova.com.

Много хора се събират по улиците със своите морски свинчета, на които са ушили костюмчета за празника и се организират различни конкурси. 

Но има нещо странно и жестоко в този празник!

Морските свинчета са част от живота на хората в Андите.



Всяка година, в тяхна чест, се организират празненства.



Малките гризачи са обличани в специално ушити за тях костюмчета.



Всички обичат малките същества.



По време на празниците се дава награда за най-добре облечено морско свинче.



Както и за най-голямото.



На края всички морски свинчета похапват като царе.



А след това са убивани хуманно и сготвяни.



В Перу морските свинчета се считат за деликатес, колкото и странно и жестоко да звучи за много хора. Те са част от менюто на Боливия, Еквадор и Колумбия. Развъждани са с такава цел, тъй като за отглеждането им не се изисква много място и се възпроизвеждат бързо. Месото от морско свинче има високо съдържание на протеини и ниско - на холестерол и мазнини. На вкус наподовява заешкото и пилешкото месо.



Вход    Регистрация
Коментари (19)
Коментар 1 от marinova71
01:40ч
12.03.2014г.
Егати гаврата(thumb down)
Коментар 2 от Abc
01:47ч
12.03.2014г.
(angry)
Коментар 3 от renirf
01:55ч
12.03.2014г.
ужас (angry)
Коментар 4 от renirf
01:55ч
12.03.2014г.
сигурно го правят за да се чувстват добре и после бам умираш
Коментар 5 от kaloqana_zoro
01:59ч
12.03.2014г.
ГОРКИТЕ(angry)(angry)(angry)
Коментар 6 от gotinq_sf
02:02ч
12.03.2014г.
Странни традиции,обичаи или там каквото имат в предвид:|
Коментар 7 от hachiko1943
02:05ч
12.03.2014г.
Така е,когато нямаш права,не говориш и си зависим от другите,правят те каквото поискат и са доволни!
Коментар 8 от marinova71
02:14ч
12.03.2014г.
Коментар 7 от 🎸Кристиян🎧
(thumb up)
Коментар 9 от poli.tu4
05:01ч
12.03.2014г.
Зная, че в някои държави морските свинчовци ги ядат, но ми стана тъжно. ;( ;(;(
Не мога да си представя нашия сладур в такава ситуация! Ние много го обичаме!(heart)
Коментар 10 от joana.velichkova
05:51ч
12.03.2014г.
Горките свиньовци!;(:((thumb down)(angry)
Коментар 11 от robloxx
06:06ч
12.03.2014г.
;(
Коментар 12 от oscwf
06:57ч
12.03.2014г.
:|
Коментар 13 от mip.2000
07:09ч
12.03.2014г.
Това направо си е жестокост към животните!(angry)(thumb down)
Коментар 14 от tedi_2001_4
07:14ч
12.03.2014г.
Нямам думи:x
Това е малоумна работа(angry)
Коментар 15 от tsuki.tsu
07:54ч
12.03.2014г.
В Индия ( не цяла) почитат много кравите и не ги ядат или убиват , но тук с удоволствие си хапвате телешко, нали ?

И на мен ми се струва странно , но поне са убивани ''хуманно'' :(
Коментар 16 от sisi_min
09:27ч
12.03.2014г.
:|
Коментар 17 от fanta_1999
09:51ч
13.03.2014г.
съгласна съм с Нидалий.
Все пак там са били развъждани за това.
Коментар 18 от marinova71
09:56ч
13.03.2014г.
Обичаят им е стряскащ за мен.Обличат ги,правят конкурс и .....ги изяждат.Ясно е ,че са им деликатес и ги отглеждат за това:)Както ние отглеждаме крави,да речем:)
Коментар 19 от miminik2002
01:08ч
09.03.2015г.
шият им костюми, правят конкурс, похапват си обилно и после хоп в тигана ;(;( това няма смисъл според мен(angry)