

Тифани живееше в Калифорния. Тя бе родена на 13 март 1988 година. Собственичката на писаната е Шарън Вурхис. Тя купила котето за 10 долара в зоомагазин, когато то било само на шест седмици, уточнява БТА.


Специалистите отбелязват, че 27 години при котките се равняват на 125 при хората. Въпреки невероятната си възраст животното бе запазило доброто си зрение, слух и физическа активност, но страдаше от високо кръвно налягане.

Тифани се спомина на 27 години, два месеца и два дни. Тя се хранеше най-вече с котешка храна и прекарваше по-голямата част от времето в къщата, но понякога излизаше и на разходка.


За най-стара котка, живяла някога в света, се смята Крим Паф от Тексас. Тя е родена през 1967 г. и умира през 2005 г. на 38 години и три месеца.
Източник: novanews.novatv.bg/ lifebg.net
За да коментирате, трябва да влезете в своя профил. Ако нямате регистрация, можете да създадете нов акаунт.
Вход Регистрация