Add to cart Animation
19.01.2012
Новини
17

  Открит наскоро в Папуа Нова Гвинея нов вид жаба се оказа най-малкият съществуващ до момента на света, съобщава екип от учени, цитиран от Би Би Си.

  С дължина само от 7 мм видът с латинско название Paedophryne amauensis е най-малкото животно от подтип гръбначни, който обединява бозайници, риби, птици и земноводни видове.

  Изследователите открили и друг, близък вид – Paedophryne swiftorum, който е с малко по-голям. Миниатюрните размери на жабката учените обясняват с местата, където живеят – най-често в опадали от горските дървета листа. Откриването на вида не било лесна задача за изследователите, тъй като окраската на жабките се слива с цветовете на листата, а звуците, които издават, наподобяват бръмчене на насекоми.

„Горите в Нова Гвинея изобилстват от звуци нощем, което затрудняваше различаването на жабешкото крякане”, заявява ръководителят на екипа Крис Остин от Университета на Луизиана.

  След множество неуспешни опити да открият представител на вида сред опадалите листа, учените се принудили да събират листа в прозрачни найлонови пликове и внимателно да наблюдават за движение вътре. Така успели да открият тези изключително малки същества, които подскачали вътре, обясняват учените.





  Източник: www.e-79.com



Вход    Регистрация
Коментари (17)
Коментар 1 от kr_jekova
08:24ч
19.01.2012г.
Симпатяга;)(thumb up)
Коментар 2 от lkomova
08:43ч
19.01.2012г.
Мъник:):):)
Коментар 3 от nevena2000
07:15ч
05.11.2013г.
Сладко жабче:)
Коментар 4 от ne
02:45ч
15.11.2013г.
Много е сладияко(inlove)
Коментар 5 от cvetelina.totova
09:24ч
02.12.2013г.
мъниче:^)
Коментар 6 от lasi0413
09:51ч
25.01.2014г.
(thumb up)
Коментар 7 от tanichka03
11:29ч
08.02.2014г.
мъниче
Коментар 8 от sisi_min
11:48ч
14.03.2014г.
(thumb up)
Коментар 9 от sisi_min
11:48ч
14.03.2014г.
(thumb up)
Коментар 10 от marinova71
12:01ч
15.03.2014г.
:)(thumb up)
Коментар 11 от cvetelina.totova
07:16ч
25.03.2014г.
(thumb up):)
Коментар 12 от sisi_min
09:17ч
26.03.2014г.
:)
Коментар 13 от raya11
06:25ч
11.04.2014г.
Странно защо, но на мен това жабче ми прилича на Фотошоп...
Коментар 14 от eva.kosseva
07:29ч
18.05.2014г.
Сладур:*
Коментар 15 от niq009
07:20ч
22.05.2014г.
По-малък от комар.:o
Коментар 16 от reptiles0214
11:26ч
11.08.2015г.
Не бях виждал до сега толкова малка жаба!
Коментар 17 от reptiles0214
11:27ч
11.08.2015г.