Add to cart Animation
23.11.2010
Кучета
Любопитно
17
  Всеки стопанин говори на своята обична животинка, но някои хора твърдят, че улавят и отговор от страна на любимеца си. Дали това е само интуиция или може би телепатия?



  Спомняте ли си историята за Маугли - дeтето ,отгледано от вълци и израснало в джунглата което си говори с мечката Балу и пантерата? Ще кажете: "Това е само приказка!"
  Но се  оказва, че може би е възможно и в реалния живот да се научим да чуваме онова, което ни казват животните, и то само със силата на  мисълта си. Ежедневно се откриват нови и нови доказателства за способностите на животните и тяхните възприятия спрямо хората.
Американският невробиолог Кристоф Кох направи невероятно откритие, че животните имат съвест и то не само маймуните. Дали тогава не е възможно  да открием общ език, които не се нуждае от думи?
  Как се случва интуитивната комуникация?
  Става дума за обмяна на мисли посредством умствени образи, на физически или интуитивни усещания, на емоции или послания.
Учени твърдят, че за да "чуем" животните трябва да  отворим сетивата си, да прочистим съзнанието си и тогава да се свържем с тях. По този начин можем да доловим не само съобщения, свързани с ежедневието (Каква храна предпочиташ? Къде те боли?), но и такива и за връзката помежду ни.
  Всеки ли може да развие  способноста да разбира животни?
Според някои можем да изкараме курс или с повече старание да придобием нужните умения, или пък според други това е дар от природата. Едно е сигурно: животните ни разбират много по-добре  отколкото ние тях. За това нека им показваме обичта си, можем  да опитаме, те непременно ще ни отвърнат с "благодаря" - разбира се ще го "чуем" само ако отворим сърцата си за тях.




информация -jurnalbg.com/


Вход    Регистрация
Коментари (17)
Коментар 1 от lkomova
07:34ч
24.01.2012г.
Това е вярно. Животните ни разбират, но ние-не. Това показва колко сме се отдалечили от природата си.
Коментар 2 от kr_jekova
07:46ч
24.01.2012г.
Само хората с чисти сърца разбират животните. Именно затова животните се привързват наи-лесно към децата:)
Коментар 3 от mv2365
10:23ч
19.07.2013г.
"За това нека им показваме обичта си, можем да опитаме, те непременно ще ни отвърнат с "благодаря" - разбира се ще го "чуем" само ако отворим сърцата си за тях."
Да. Трябва да отворим сърцата си! (thumb up)
Коментар 4 от lkomova
09:03ч
11.08.2013г.
(thumb up)(thumb up)(thumb up):)
Коментар 5 от dani_dani2008
03:25ч
06.10.2013г.
(thumb up)(thumb up)
Коментар 6 от lik.2002
06:03ч
04.01.2014г.
Оо това ми напомня на чинчилката ми ;( Тя почина а 1 г. и половина само бяхме заедно .. независимо от това така го обичах той ми се навираше в косата катереше се по мен все едно е катерица .. така де чинчилите приличат на катерици .. а аз все едно съм дърво и беше забавно .. но съм наистина съгласна
Коментар 7 от imp.imp
06:32ч
04.01.2014г.
Всеки стопанин говори на своята обична животинка:*
Коментар 8 от sisi_min
12:01ч
07.01.2014г.
(thumb up):o(thumb up)
Коментар 9 от vesela.veseliak
07:40ч
18.01.2014г.
:P така е
Коментар 10 от lasi0413
01:34ч
01.02.2014г.
(thumb up)
Коментар 11 от veneta_lalinsla
07:19ч
08.04.2014г.
Аз така правя като мяучи котката и аз си мисля горе долу какво казва и аз и отговарям :)
Коментар 12 от m.g.r
05:02ч
27.05.2014г.
интересна :)статия
Коментар 13 от sisi_ket
05:04ч
27.05.2014г.
(thumb up)
Коментар 14 от vesela.docheva
02:17ч
10.09.2014г.
Това е истина!Аз така общувам с Топи.Същото го правих и с Боби.;( Топчо е толкова умен колкото беше Боби!
Коментар 15 от yuri_arnaudov
10:45ч
27.07.2015г.
(thumb up)
Коментар 16 от yan4e_pisan4e
08:06ч
12.09.2015г.
Страхотна статия!
Коментар 17 от maya_mayska
12:41ч
07.01.2017г.
Много е добре направена статията!