Add to cart Animation
25.02.2011
Кучета
Любопитно
5
  Кучешка бира?! Факт! От 2005 г. на пазара е пусната кучешка бира, аналог на тази за хора, но без съдържание на алкохол. Идеята за създаването на малцовата кучешка напитка принадлежи на калифорнийското семейство Джейми и Кевин Милър, след като забелязват, че четирикракият им любимец - 50 килограмовата акита Коди, проявява интерес към бирата, предназначена за хората. Когато веднъж били на къмпинг, едно шише с бира се разляло и Коди с голямо желание изблизал пенливата течност.

 
  Кучешката напитка носи името "Happy tail ale" (Щастлива опашка) и първоначално съдържа газирана вода, оцветител за храна и телешки бульон. Семейство Милър много скоро стигнали до извода, че газираната вода и телешкият бульон не са подходяща комбинация, тъй като щом се смесят, се получава експлозия, а освен това и кучетата не харесвали особено газираната вода. След направени проучвания, те стигат до крайния вариант на рецептата - вода, малц, глюкозамин, витамин Е и млечна киселина. До края на 2005 г. са продадени над 200 каси от новия продукт на пазара.
  Създателят на "Happy tail" оточнява, че тя е безопасна както за хората, така и за кучета.


Вход    Регистрация
Коментари (5)
Коментар 1 от max_3d_3
04:59ч
05.03.2011г.
Мисля че крайния вариант на "бирата" която са направили няма много общо с истинската бира :)
Коментар 2 от bett519
10:24ч
07.03.2011г.
Четох някъде, че глюкозаминът е вреден за хората, а това означава - още повече за животните! :(
Коментар 3 от miglena_vuleva
10:33ч
07.03.2011г.
вярно! има различни мнения за ползите и вредите от него. някои смятат, че полезен за опорно-двигателната система-някои хора са алергични към глюкозамина - ставите им се подуват и усещат болка в тях. предполагам, че същото важи и за животните.
Коментар 4 от max_3d_3
10:44ч
07.03.2011г.
всъщност той е съставна част на хрущялите и неговият прием помага срещу износването на ставите. организмът на четирикракият ни приятел не може да произвежда достатъчно глюкозамин и поради тази причина се препоръчва неговия прием и той е в състава на много от кучешките храните.
Коментар 5 от oscwf
09:04ч
08.06.2013г.
И те трябва да утоляват жаждата през лятото :D:D(thumb up)