Add to cart Animation
  Отглеждането на куче е нещо традиционно. Да си вземете котка-също. Пернатите са също сред обичайните любимци. Дори хамстерите не предизвикват негативни емоции, ако и да приличат на мишки, пък макар и пухкави. Но змия! Е, това си е вече неприятна работа. Малцина се осмеляват да си вземат подобен любимец в дома. Още по-малко пък са онези, които изпитват любов и с нежност гушкат влечугото. Макар че и такива има. Най-често това са тийнейджъри, които по този начин се опитват да впечатлят някого или пък просто да докажат на света, че са по-различни. Не са редки случаите, когато възрастни си отглеждат змии просто защото изпитват симпатии към този род същества. Вижте, женският пол определено не е благосклонен към тоя вид влечуги.



  Сред змиите, предпочитани за домашни любимци, класацията води питонът. Учени наблюдаващи и изучавашти змиите, твърдят,че питонът се различава от повечето си събратя по своята интелигентност. Наи-интересен е фактът, че в Индия заемат "прфесия-охранител" и  са по-предпочитани за "охрана" на дома. Kато цяло тая работа със змиите вкъщи е доста голяма крачка и изисква доста предварително проучване. Ако Ви е за първи път, то в никакъв случай не си вземайте животинка, от която след време вие самите ще се страхувате от нея, защото от по-малка е предвещавала да се превърне в чудовище.
  • Първо, те достигат до внушителни размери,с което предполага,че трябва да му осигурите нужната за него територия. В случая няма да им бъде много приятно да обитават терариум 50 х 50 см, сврян в единия ъгъл на  вашият дом.
  • Второ те са за хора, които са финансово стъбилни и могат да се грижат за добрия апетит на любимеца. 
  Помислете! Боата например обожава меню, в което предястието е едно пиле, основното е заек, а десертът - морско свинче, това последното звучи наи-страшно предполагам, но и те като нас обичат да си хапват месце. За щастие боата се храни веднъж на ден, но за това пък всеки ден!
  С отровни змии въобще не е желателно да се захващате - ясно по какви причини. Все някой ден влечугото ще се измъкне от жилището си. Тогава вече става опасно. Може дори да плъзне по каналите и да ви докара доста ядове със съседите.
  Подходящи породи:
  Най-подходящи за начинаещите тераристи са змиите от семейството на смоците. Първо, защото това е абсолютно безопасно същество, и второ - смоците имат толкова много разновидности - цели 2000, че биха задоволили и най-капризния бъдещ собственик. Терариумът за смока трябва непременно да има някакви клони, тъй като този вид животно обожава да се катери и увива по дърветата. От само себе си се разбира, че стъкленият съд е добре да бъде висок. На дъното, а и по клоните поставете достатъчно листа, тъй като смокът има нужда от време на време да се крие. Пръст, пясък, торф и паничка с винаги прясна леко топла вода изчерпват нуждите на влечугото.Разбира се за по-смелите остават като избор питонът и боата(разбира се неотровните от тяхното семейство).




информация-24 часа



Вход    Регистрация
Коментари (16)
Коментар 1 от godddesss_7@abv.bg
02:12ч
25.11.2010г.
Vednaga vzemam edna boq ,da si se gusjkame s neq....
Коментар 2 от kr_jekova@abv.bg
02:44ч
25.11.2010г.
hihi ok ..kato trugnesh da si kupvash obadi se i az da si haresam nqkoq:-)
Коментар 3 от k.irinkov@abv.bg
03:44ч
25.11.2010г.
:)) да взема и аз да си замисля да си взема едно влечуго,някоя Краска кобра за охрана вместо Сод,да вкарам малко ноу-хау може да излезе по ефтино.Благодарим Краси за статийката ражда добри идеи
Коментар 4 от miglena_vuleva@abv.bg
06:24ч
25.11.2010г.
100 % гаранция - никой няма да влезе у вас или като влезе, бързо ще излезе като я види!!!:)))
Коментар 5 от godddesss_7@abv.bg
05:13ч
26.11.2010г.
ako ne e izqden,dokato reagira..ahahahhaah
Коментар 6 от tsuki.tsu@abv.bg
07:15ч
20.11.2013г.
Предпочитам смок мишкар гледала съм и е много интересно , но е много уязвим .
Коментар 7 от kr_jekova@abv.bg
08:35ч
22.11.2013г.
Наистина! Героично,..Браво!:o Имала съм досег с такава змия и тя е мн. плаха.
Коментар 8 от gotinq_sf@abv.bg
02:18ч
25.02.2014г.
:o
Коментар 9 от sisi_min@abv.bg
09:02ч
24.03.2014г.
:x
Коментар 10 от sisi_min@abv.bg
09:02ч
24.03.2014г.
:x
Коментар 11 от m.g.r@abv.bg
07:27ч
16.05.2014г.
:):D
Коментар 12 от teddy_6@abv.bg
04:18ч
16.08.2014г.
Малко ми е странно ама в днешно време има и слонове дом.любимци.
Коментар 13 от kolkokolko@abv.bg
05:20ч
12.03.2015г.
Аз не бих си взел змия. Не ги мразя, но предпочитам други животни за любимци.
Коментар 14 от reptiles0214@abv.bg
11:31ч
11.08.2015г.
Змиите не са най-подходящите домашни любимци, но бих си взел една !!!
Коментар 15 от ali@m-sys.eu
11:32ч
10.02.2016г.
Бе вие луди ли сте? Един влогър го е каза и съм сигурна.Цитирам:След като Бог е създал кученцата , котенцата , хамстерите , рибките защо му е на някой да си купува змия за домашен любимец? .Тя може да ви убие .Докато спите. Дори и да не спите пак може да ви убие ,дори и тя да спи:D.
Коментар 16 от cezarth@abv.bg
09:00ч
05.10.2016г.
Държа да подчертая,че някои питони достигат до 1-1,5м. а други над 5м.Церевичните смоци не стават по дълги от 1,8м.НЕ слагайте всички питони под общ знаменател!
Възрастните боите са като всички змии не се хранят повече от 1 път седмично!Какви са тези ястия,предястия,десерти всеки ден?Това е студенокръвно влечуго и не му трябва толкова храна колкото някой бозайник,за да използва енергията да се затопля.Ако огромните питони,които са над 6м. ,в природата изядът антилопа,тя би могла да й стигне за 1 ГОДИНА !