Add to cart Animation
16.01.2014
Котки
Новини
10

Твърде злощастна се оказала съдбата на снежния барс от зоопарка в белгийския град Лиеж. Рядкото животно, което наскоро било транспортирано от зоопарк в Австрия, съумяло някак да прескочи загражденията и да се озове на свобода.

Имало обаче малшанса да се натъкне на охранител на близък супермаркет. Звярът не се стреснал от човешката близост, даже демонстрирал агресивност. Клетият охранител бил дотолкова шокиран от ненадейната среща в градинката край магазина, че извадил служебния си пистолет и в момент на самоотбрана застрелял барса.

Природозащитници скочиха на това обяснение, което обявиха разследващите органи. Според тях охранителят не е трябвало да стреля с бойни патрони или поне било редно да произведе предупредителни изстрели. Сега те държат пишман стрелецът да си получи заслужено наказание.

Междувременно от зоопарка установили липсата на барса и веднага предприели издирване, в което се включил полицейски екип с кучета и дори вертолет. Реакцията им все пак се оказала закъсняла.

Снежният барс е защитен животински вид. Според статистически данни числеността му е сведена до едва 5 хиляди екземпляра. В дивата природа се среща в южните части на Русия, в Монголия, Китай и Индия.



Източник:novinar.bg



Вход    Регистрация
Коментари (10)
Коментар 1 от sisi_min
06:30ч
16.01.2014г.
Лоши хора:(
Коментар 2 от magdalena.penkova
06:41ч
16.01.2014г.
(angry)(thumb down)горкият;( тези хора нямат ли милост;(
Коментар 3 от robloxx
07:28ч
16.01.2014г.
хората намаляха в вид добри тук поне сме добри
Коментар 4 от oscwf
07:51ч
16.01.2014г.
(thumb down)
Коментар 5 от fanta_1999
09:51ч
16.01.2014г.
:((thumb down)
Коментар 6 от mv2365
02:20ч
17.01.2014г.
Малшанс.
Коментар 7 от ledeni4ka
01:14ч
17.01.2014г.
Горкото животинче..Но от друга страна охранителят се е стреснал и не е знаел как да реагира..Колко от нас биха постъпили адекватно.. Според мен са виновни хората допуснали животното да излезе на свобода
Коментар 8 от magdalena.penkova
05:54ч
17.01.2014г.
вярвам че хората в този сайт са добри с животните!(inlove)
Коментар 9 от lik.2002
09:03ч
17.01.2014г.
Все пак той не знае че такова животно ще дойде и ще взема да го напада .. все едно някой ще му каже и взима мерки защото или може животното да нарани човека или както в този случай
Коментар 10 от marinova71
11:31ч
20.01.2014г.
Колко жалко:(