Add to cart Animation
08.06.2014
Котки
Новини
8
Националната федерация по фелинология организира в София изложба на елити породи котки.


Мейн кун, донски сфинск, манкс, британска късоместа, норвежка горска и сибирска котка - това са част от екзотичните и редки породи котки, които могат да бъдат видени в рамките изложбата.

Столичани "се запознават" с екзотичните писанини, предаде репортер на БГНЕС. Домакин на изложбата е Националният музей "Земята и хората", където в събота и неделя всеки може да види редки екземпляри котки.

През тази година се навършват точно 10 години от членството на българската федерация по фелинология в Международната федерация (FIFe).

"Зад тези години стоят много хора, които са се ангажирали с любовта към котките", сподели председателят на родната федерация Камелия Босилкова.

Повече от 130 котки от 20 породи от България, Гърция, Румъния, Швеция, Полша и Австрия участват в изложбата.

Най-много са представителите на породата британска късокосместа котка. Могат да бъдат видени още представители на най-големите котки - мейн куун, както сибирска, норвежка горска и голата котка донски сфинкс.

На 8 юни ще може да бъде видяна и породата манкс - котки без опашка, които се развъждат в Габрово.

Турски ангори, свещени бирмански, регдол, руски сини, шартрьоз, бенгалски, кимрик, сингапура, девон рекс, сиамски и бурмски котки са част от останалите породи, които допълват изложбата. 
Източник : дир.бг


Вход    Регистрация
Коментари (8)
Коментар 1 от marinova71
07:57ч
08.06.2014г.
Сега ако някой,който е ходил качи снимки,ще бъде супер:D
Коментар 2 от lasi0413
11:49ч
08.06.2014г.
Така си е.:D
Коментар 3 от mv2365
07:26ч
09.06.2014г.
Да, много ще е хубаво, ако видим и снимки.:)
Коментар 4 от vesela.veseliak
07:51ч
09.06.2014г.
Ехх,как ме е яд,че нямах възможност да отида...:( със сигурност щеще да има и снимки;) знаете си...:D
Коментар 5 от tedi.pp125
10:20ч
09.06.2014г.
ха сигурно е било страхотно дано някой да качи снимки:)
Коментар 6 от mv2365
10:22ч
09.06.2014г.
Коментар 4 от Весела Симеонова
Да, скъпата. ти споделяш удоволствието си с нас.
(thumb up)
Коментар 7 от vesela.veseliak
08:03ч
10.06.2014г.
Така е,Миме:)Знаех за тази изложба,но нямах възможност да отида.Следващия път-задължително;)
Коментар 8 от fanta_1999
06:29ч
17.06.2014г.
:)