Add to cart Animation
22.01.2014
Новини
8

  Дванадесет делфини гринда са загинали край бреговете на американския щат Флорида, съобщи във вторник Националната служба за океаните и атмосферата на САЩ.

  Стадо от 18 черни делфини гринда е забелязано преди няколко дни в плитките води край бреговете на Флорида. В понеделник спасители открили мъртви два от бозайниците. Още два бяха евтаназирани, след като бяха изхвърлени на брега. Във вторник загинаха още осем.


  През декември миналата година в плитките води край бреговете на Флорида излязоха над 50 делфина, като около 20 загинаха. "При делфините се наблюдава сложна социална структура. Ако само два от стадото излязат на брега, другите са склонни да последват примера им", казва Блеър Мейс от Националната служба за океаните и атмосферата на САЩ.


  Учените все още не могат да дадат точен отговор на въпроса каква е причината делфините и други морски бозайници да излизат на брега. Ще се извърши аутопсия на умрелите бозайници, за да се установи дали причината за този инцидент не е някакво вирусно заболяване, предаде БГНЕС.


  Черните делфини гринди достигнат дължина от 8,5 м. Те са изцяло черни, с изключение на белите петна под брадичката във формата на котва. Средното им тегло е около тон, но някои екземпляри тежат и над два тона. Те предпочитат открито море и само от време на време могат да бъдат забелязани близо до брега. Тези бозайници се движат в стада от 25 до 30 индивида.



Източник: novinar.bg



Вход    Регистрация
Коментари (8)
Коментар 1 от vesela.veseliak
10:36ч
22.01.2014г.
;(
Коментар 2 от HappyDogs
04:48ч
22.01.2014г.
За жалост ,не само делфините са в това състояние...;(
Коментар 3 от sisi_min
04:57ч
22.01.2014г.
ужас;(
Коментар 4 от lik.2002
06:52ч
22.01.2014г.
Повече ми приличат на китове ..
Коментар 5 от lubenceto1
07:15ч
22.01.2014г.
;(;(
Коментар 6 от naomita1
07:31ч
22.01.2014г.
Милите!
Коментар 7 от fanta_1999
08:04ч
22.01.2014г.
:(;(
Коментар 8 от lasi0413
09:33ч
22.01.2014г.
:(Горкичките!