Add to cart Animation
27.07.2013
Кучета
Други
19
Нямаше как. Беше истинска хала.
Лаеше страшно и прежалих го аз.
Взех го в колата и далеч от квартала
го пуснах навънка и дадох газ.
Беше ми тежко, но повтарям пак
лаеше страшно нямаше как!
И ето след седмица нещо драска вратата,
нещо чука с опашка, скимти и квичи,
нещо ми скача върху рамената,
нещо ме лиже със сълзи в очи!
Мръсен и кален,
отслабнал и жален, с една рана дълбока
отстрана на хълбока
търка се в мене и гледам го аз,
слушам, разбирам му кучия глас.
- Господарю – той каза – господарю любими,
от сърце ти се моля, вината прости ми!
Аз съм твоето куче!
Аз не знам как се случи!
Гледай, вярна муцуна
в краката ти слагам:
честна кучешка дума,
не съм искал да бягам!
Сигурно там зад завоя
съм се някак отбил
и загубил съм твоя
автомобил!
Ау как беше ужасно!
Ау как беше опасно!
Стигнах няколко пъти
до един магазин,
но закрит бе дъха ти
от лъха на бензин.
Ти навярно си свирил
и ругал своя пес,
но и аз съм те дирил
седем дена до днес!
Опрости ми вината!
Отвори ми вратата!
Няма вече да шавам,
свойто място ще зная
и от днес обещавам
дваж по-силно да лая!
- Влизай ! – казвам му строго – Но сърдит съм ти много,
няма никога вече да те водя далече!


Валери Петров



източник - интернет
                                                                                                                                      


Вход    Регистрация
Коментари (19)
Коментар 1 от simbalino
10:29ч
28.07.2013г.
многооо интересно:(:):):)
Коментар 2 от oscwf
12:24ч
28.07.2013г.
да :)
и малко тъжно :(
Коментар 3 от robloxx
12:47ч
28.07.2013г.
готино е (thumb up)(thumb up)(thumb up)
Коментар 4 от kami_2209
10:26ч
04.08.2013г.
Оуу :(:(:(
Коментар 5 от gerinik123
11:30ч
26.08.2013г.
но свършва добре...а кой е Валери Петров:(
Коментар 6 от renirf
11:33ч
26.08.2013г.
не знаеш ли той е известен писател в очебниците по литература има негови стихотвоения
Коментар 7 от e_az7
11:35ч
26.08.2013г.
ооо какво хубаво стихче :) чувала съм го и преди,винаги много ми е харесвало :)
Коментар 8 от oscwf
11:48ч
26.08.2013г.
Гери, прочети в интернет за Валери Петров, ти все още си малка и може би не сте учили за него!
Рали, пише се Учебник!!!
Коментар 9 от renirf
11:53ч
26.08.2013г.
техническа грешка сменени са о и у сега ще ги направя
Коментар 10 от oscwf
11:56ч
26.08.2013г.
няма как да е техническа грешка, тъй като О и У не са едни до други на клавиатурата ;)
Коментар 11 от renirf
11:58ч
26.08.2013г.
клавишите са разменени не съм глупава като пън ако това намекваш
Коментар 12 от oscwf
06:59ч
01.11.2013г.
не го намеквам, явно си такава :*
Коментар 13 от renirf
08:05ч
02.11.2013г.
извинявай че така се държах просто бях ядосана
Коментар 14 от mv2365
02:41ч
18.11.2013г.
Неповторим, както винаги. (wait)
Коментар 15 от mv2365
02:42ч
18.11.2013г.
@ ralica Валери Петров: поет, драматург, сценарист, преводач. Той е академик и е номиниран за Нобелова награда. Тази година е носител на наградата "Европейски гражданин на ЕП".
Коментар 16 от pati01081
07:39ч
21.11.2013г.
Ние сме го учили преди две години! Беше много тъжно! Тогава ни поззволиха и си занесохме кученцата във училище! :)
Коментар 17 от sisi_min
08:38ч
16.01.2014г.
:o
Коментар 18 от imp.imp
08:28ч
21.01.2014г.
:o
Коментар 19 от lasi0413
08:39ч
18.02.2014г.
:o